Jak to jest z tą pogodą?, Poradnik wakacyjnego Janusza

Gdzie jest pogoda w październiku?

Jesienią biura podróży zasypują nas posezonowymi ofertami last minute, aż szkoda nie skorzystać! Jednak gdzie warto jechać, żeby była dobra pogoda w październiku?

Ostatnimi czasy buszując po internetach Janusz ciągle spotyka się z nawałem pytań typu „Grecja – jaka pogoda w październiku?”, „Czy warto jechać na Cypr jesienią”, „Czy gdzieś w Europie będzie dobra pogoda w październiku” etc, etc, etc… Jak już wiecie, Janusz jest bardzo dobry w te klocki, bo trochę świata poza sezonem już zwiedził, a co więcej uwielbia się dzielić swoimi podróżniczymi doświadczeniami, dziś przedstawi listę miejsc, w których powinna dopisać Wam pogoda w październiku. Oczywiście musicie pamiętać o tym, że to subiektywna lista Janusza, a pogoda lubi płatać figle, zatem piszemy o tym jaka pogoda w październiku jest zazwyczaj, ale zawsze może się zdarzyć, że będziecie mieli pecha i Najwyższy zmieni plany, a niebo zapłacze.

W przygotowanej przez Janusza tabeli, znajdują się cztery najważniejsze parametry, takie jak:

  • Temperatura w dzień [°C]
  • Temperatura w nocy [°C]
  • Temperatura wody [°C]
  • Liczba godzin słonecznych [h]

Tabela, przygotowana przez Janusza nie uwzględnia deszczu, ponieważ jego nigdy się nie da przewidzieć. Przy odrobinie szczęścia, we wszystkich przedstawionych destynacjach jest spora szansa, że deszcz nie zepsuje Wam wakacji.

Jeśli chcecie by dopisała Wam pogoda w październiku, zdaniem Janusza powinniście wybrać któryś z poniższych kierunków:

Kraj / RegionTemperatura w dzień [°C].Temperatura w nocy [°C]Temperatura wody [°C]Liczba godzin słonecznych [h]
Grecja / Kreta2416257
Grecja / Kos2314257
Grecja / Rodos2518247
Hiszpania / Majorka2312227
Hiszpania / Ibiza2312226
Hiszpania / Minorka208217
Cypr2716249
Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa2621237
Wyspy Kanaryjskie / Fuerteventura 2621227
Wyspy Kanaryjskie / Lanzarote2721247
Wyspy Kanaryjskie / Gran Canaria2621237
Malta2419227
Portugalia / Madera2417208

To by było na tyle z tego co Janusz poleca na październikowe wczasy. Janusz nie uwzględnił też kierunków egzotycznych, bo przecież jedziemy po taniości. We wszystkich destynacjach, które nie zostały uwzględnione powyżej (takich jak Bułgaria, Albania, Włochy, Portugalia, pozostałe wyspy greckie czy hiszpańskie i inne europejskie), zdaniem Janusza może być za chłodno i  nie poleca wybierania się w nie, jeśli chcecie poplażować. Jednak jeśli nie musicie wybrać się na urlop w październiku, a chcielibyście mieć więcej kierunków do wyboru, przejdźcie do posta: Gdzie jest pogoda we wrześniu?.

Jeśli byliście w którymś z miejsc wspomnianych powyżej, dajcie znać w komentarzu czy zgadzacie się z prognozami Janusza i napiszcie czy pogoda we październiku Wam dopisała.

Zachęcamy także do dołączenia do naszego fanpage’a na facebooku, aby być na bieżąco z naszymi postami.

Zapraszamy również do zakładki Janusz poleca, gdzie Janusz prezentuje wyszukane przez siebie wakacyjne hiciory.

Gdzie jest pogoda w październiku?
Ocena: 5 z: 4

4 Comments

Dodaj komentarz